Вход за съществуващ акаунт Влезте в акаунта си
Нулиране на парола
Нов акаунт-регистрация
Обичате ли Брамс?
Обичате ли Брамс?
Автор: Франсоаз Саган
Година на издаване: 2009
Брой страници: 144
Корици: меки
Размери: 13х20 см
Описание
Пола е привлекателна, умна и с интересна професия, но страда от лекомислието на Роже, с когото живее от години. В своята зрелост тя копнее за всеотдайност, каквато не получава от Роже, твърде привързан към независимостта си. Тогава в живота й се появява Симон - много по-млад от нея, красив и влюбен с онази любов, която й е липсвала. Възможна ли е тяхната връзка и ще бъде ли Пола способна да съгради своето щастие?
Франсоаз Саган (1935 - 2004), една от иконите на съвременната литература, прави невероятен бум с първата си творба, "Добър ден, тъга", която мигновено взривява книжния пазар. Причината е не само в качеството на романа, трепетен и четивен, лек и същевременно дълбок, но и в това, че авторката е едва осемнайсетгодишна - а преплетените любовни истории на нейните герои са описани с неприсъща за подобна възраст зрелост, трезвост и дори с нежен цинизъм. Франсоа Мориак нарича младата писателка "чаровно малко чудовище", романът е преведен на десетки езици и се превръща в мегаселър по цял свят. Дори в САЩ, където интересът традиционно се ограничава най-вече до англоезичната литература, само за две години са продадени милион и сто хиляди екземпляра.
Следват "Обичате ли Брамс?", "След месец, след година", "Дивните облаци", "Усмивка почти" и още множество романи и сборници с разкази, белязани от неизменен успех, в които Франсоаз Саган все така обаятелно пресъздава картината на безделносладкия и бляскав парижки живот, където любови изгряват и изтляват, а героите умеят да обичат, но умеят и да загърбват с усмивка изразходваните чувства.
"Искри и притаеност, сетивност на зверче и издържана, стройна интрига... Героите на Франсоаз Саган съчетават овладяност в духа на френския рационализъм с младежката и невинна страст към блясъка и стихийността." - Джон Ъпдайк
"Франсоаз Саган е водеща личност на своето поколение." - Жак Ширак