Вход за съществуващ акаунт Влезте в акаунта си
Нулиране на парола
Нов акаунт-регистрация
Facebook Комуникация
Facebook Комуникация
(Виртуални есета и коментари)
Автор: Проф. Любомир Стойков
Година на издаване: 2012
Корици: меки
Описание
Книгата на проф. Любомир Стойков „Facebook комуникация” (Виртуални есета и коментари), съдържа актуални негови статуси, постове и мисли, както и публикуваните към тях коментари на приятелите му в социалната мрежа. Сред темите, които авторът дискутира са: елитът и кризата, любовта и парите, алчността и неблагодарността, вдъхновението и страстта, омразата и протестът, флиртът и носталгията, изневярата и ревността, страхът и несъгласието, чалгата и разочарованието, щастието и интуицията и редица още други.
Виртуалните есета са писани спонтанно и инцидентно през последните три години и са изцяло продукт на „творческия съюз” между професора и Facebook. Издател е „Алма комуникация”, а редактор – доц. д-р Милена Цветкова, която е и автор на послеслова: “Да превърнеш facebook в bodybook”.
Причините за издаването на книгата „Facebook комуникация” са няколко. Първо, самото общуване – междуличностно, масово, електронно, компютърно и виртуално е едновременно дълбок авторов интерес и негов научен, и публицистичен приоритет. Второ, тя е знак на признателност на професора към всички негови приятели в социалната мрежа, които със своите коментари, реплики, фотографии, клипове, игри и т.н. обогатиха неговия профил, придадоха му виталност и цветност. Трето, проф.Любомир Стойков вярва, че събрани в книга – на едно място и на хартиен носител, тези виртуални есета и сентенции, придружени от така ценните коментари, ще достигнат и до публика, която не е изкушена от новите медии, ще достигнат и до читатели, които традиционно и ритуално се придържат към класическото четене на книги, списания и вестници.
Самият автор споделя в своя предговор: „Обстоятелството, че публикувам в книгата автентичните коментари, забележки и въпроси на приятелите ми във „фейса”, е продиктувано от желанието да „затворя” комуникационния кръг, да дам възможност и на други гледни точки по теми и въпроси, които ме интересуват. Убеден съм, че тази обратна връзка, мечтана от всеки истински комуникатор, ще придаде по-голяма плътност на комуникацията, ще я натовари с максимална достоверност и убедителност.”