• Нов
  • Нов

Духовни беседи Т.2

22,00 лв.
С вкл. данък

Автор: Свети Софрний Атонски

Издателство: Омофор

Година на издаване: 2023 г.

Издание: меки корици

Брой страници: 256

Тегло: 318 гр.

  Политика за сигурност

Сигурност на личните данни на физически лица

  Безплатна доставка

Безплатна доставка при поръчки над 100 лв.

  Политика на връщане

Всеки артикул може да бъде върне в 14 дневен срок

„Някога отстъпих от Бога, от молитвата, а после изведнъж ми бе дадено да се върна при Него. Започнах да се моля. И молитвата влезе в мен като вулкан, и бе невъзможно да я спра. Молитвата е такова състояние, в което наистина можем да се съединим с нашия Бог Творец.“ – Св. Софроний Атонски

Разговорите на един от най-обичаните православни подвижници с братството и някои поклонници на манастира Св. Йоан Кръстител отразяват духовния му опит, придобит за повече от половин век монашески подвиг, който той се стреми да предаде на своите по-млади събратя монаси.

Монах, отшелник, свещеник, изповедник, духовен отец, основател на манастир, иконописец, създател на литургични текстове, писател, автор на множество писма, мисионер - отец Софроний е роден в Русия през 1896 г. Приема монашество на Света гора Атон, където осем години е под духовното ръководство на свети Силуан Атонски. По-късно основава манастира Св. Йоан Кръстител в Есекс, Великобритания.

„Някога отстъпих от Бога, от молитвата, а после изведнъж ми бе дадено да се върна при Него. Започнах да се моля. И молитвата влезе в мен като вулкан, и бе невъзможно да я спра. Молитвата е такова състояние, в което наистина можем да се съединим с нашия Бог Творец.“ – Св. Софроний Атонски

Омофор
9789542972969

Информационен лист

Височина
20 см.
Ширина
13 см.
Дебелина
2 см.
Тегло
318 гр.