„ Жената-шофьор & Мъжът-домакиня“. Най-новата книга на писателя Асен Сираков е вече факт!

Творбата е написана с много хумор и психологическа вещина, като писателят ни разсмива сърдечно с два непреходни от съвременното ни общество типажа: на жените, които са равностойни на мъжете в управлението на МПС и на мъжете, които достойно заместват половинките си в домакинската работа.
Писателят прави уговорката, че четивото не представя жените, които безпроблемно управляват автомобил, нито пък мъже, които уверено се справят с домакинската работа и преуспяват в нея, но пък читателите ще открият в нея „неподозирано количество познати и куриозни неща“. 

Добродушните шаржове на дамите, които от притеснение и слаба техническа грамотност са в ступор зад волана и често са причина за куриозни, дори опасни ситуации за другите участници в движението на пътя, и на несръчните мъже, които тепърва овладяват тайните на пазаруването, готвенето, почистването, простирането и поддържката на домакинството, ще разсмеят до сълзи читателите.



– И какво правиш сега?! – гневно пита изпитващият.
– Нищо… – отвръща курсистката. – Слизам.
По причини, известни само на инструкторите и изпитващите, подобни премеждия рядко имат значение и курсистката се сдобива със Свидетелство за управление на МПС.



Резултатите са различни, но обикновено имаме:
- пълна мивка със съдове;
- загоряла тава, тенджера или и двете;
- ядливо и все пак недоопропастено ядене;
- вода, петна и боклук по пода на кухнята;
- зарязана прахосмукачка насред недоизчистения хол;
- пепел от пепелника по изчистената част (ако е пушил);
- фин, гаден прах по всичко на балкона (след изтръскване на торбичката, за да не хабим нова, която забравихме къде се намира);
- изпрани мокри чорапи в мивката на банята;
- грешен отговор на простичката задача, за която детето в най-неподходящия момент попита;
- подредена детска стая (защото детето получи нареждане с тон, недопускащ възражения).
Забавната книга с чудесните илюстрации на Валери Александров е прекрасен подарък за наближаващите Коледни и Новогодишни празници. Жизнерадостният хумор и точният психологически мерник на писателя, които карат читателя да възкликне: „Вярно бе, виждал съм ги такива, преживявал съм го!“, действат терапевтично и повдигат настроението и духа, и ни внушават, че тревогите не продължават вечно, а край нас е пълно със забавни и жизнеутвърждаващи моменти!
Коментари
Без коментар в момента!
Оставете вашия коментар